AxiTR Bilisim
 1. Daha güzel eğlenceli bi ortam için kayıt olup yorumlarınızı esirgemeyin.

Yük Asansörü , Yangın Merdiveni,Köprülü Vinç

Konusu 'Konu Dışı - Genel' forumundadır ve alysweb tarafından Eyl 28, 2018 başlatılmıştır.

 1. alysweb

  alysweb Elmas Madencisi

  Katılım:
  Oca 26, 2017
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Yük asansörü, fabrika, depo, mağaza gibi alanlarda insan gücünü aza indirmek için katlar arasında kullanılır. Yük asansörü fabrikalarda yük ve evlerde ise eşya taşımada kullanılır.Yük asansörleri çeşitleri olarak Kuyu tipi, seyir mesafesi gibi kriterlere göre hidrolik ya da elektrik motoru tahrikli olarak üretilebilirler.Yük asansörleri Kullanım amaçlarına göre ağır yük ve eşya taşıma olduğundan, kabin, kapı, makine-motor ve hidrolik ünite gibi komponentler, yük taşımaya ve ağır şartlar altında çalışmaya uygun şekilde tasarlanmalı ve projelendirilmelidir. Yük asansörleri bina tipi, kullanım amacı, bina trafik hesabı gibi teknik incelemeler sonucunda yapılacak projeye göre, 630 kg, 22.000 kg arasında yük taşıma kapasitesine, 0,25 m/s, 2,0 m/s arasında seyir hızına sahip özelliklerde olabilir.

  Yangın merdiveni imalatı ve montajı söz konusu olduğunda ilk sırada kişilerin mesleki yeterliliği gelmelidir. Yangın merdiveni kesinlikle bu konuda özel olarak eğitim almış ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu işi yaptırılacak olan firma iyi araştırılmalı, ucuz fiyat verenlere değil yeterli düzeyde donanımı ve elemanı elinde bulunduran firmalarla çalışılmalıdır.

  Yangın merdiveni yangından korunma yönetmeliğinde belirtilen şartlara uyularak yapılmalıdır. Merdivenlerin genişliği, basamakların ölçüleri, merdivenlerin binadaki diğer elemanlara uzaklığı gibi standartlara uyulmalıdır.

  Köprülü Vinç genellikle ağır tonajlı yüklerin emniyetli bir şekilde kaldırılması ve taşınması için uygundur. Köprülü Vinç kaldırma gurubunun kirişler üzerinde olması sayesinde maksimum kaldırma yüksekliği kolaylıkla sağlanabilir. • Vinç Köprüsü üzerinde bakım ve montaj kolaylığı sağlayacak olan bakım platformu standart olarak ürünlerimize tesis edilmiştir.
   
  #1

Sayfayı Paylaş