AxiTR Bilisim
 1. Daha güzel eğlenceli bi ortam için kayıt olup yorumlarınızı esirgemeyin.

Watch Dogs için son 2 ay !

Konusu 'Oyun Konsolu' forumundadır ve NeverEasy tarafından Mar 30, 2014 başlatılmıştır.

 1. NeverEasy

  NeverEasy Nether Yerlisi

  Katılım:
  Mar 15, 2014
  Mesajlar:
  274
  Beğenileri:
  36
  WATCH DOGS - PS3 - PS4 - XBOX ONE - XBOX 360 - PC - WII

  Çıkış Tarihi: 27 Mayıs 2014

  Hikaye
  2003 yılında Amerika'nın kuzey doğusunu ve Kanada'nın Ontario bölgesini kapsayan büyük çaplı bir elektrik kesintisi yaşandı. Ülkenin önemli elektrik dağıtıcılarından birinin bilgisayar sistemindeki bir hatadan kaynaklanan bu kesinti yüzünden New York, Toronto ve Detroit başta olmak üzere pek çok şehir iki gün boyunca elektriksiz kaldı; su, ulaşım ve endüstri tamamen durdu. Watch Dogs'un arka planındaki senaryo bu olayı konu alıyor. Fakat bu olay oyun için biraz değiştirildi. Oyunda elektrik kesintisine sebep olan bir bilgisayar hatası değil, bir hacker'dı. New York’un güç şebekesine gizlice virüs sızdıran bilgisayar korsanı geniş çaplı bir güç kaybına neden oluyor ve bunun sonucunda da yüzlerce insan yaralanıyor, bazı insanlar ise hayatını kaybediyor. Fakat bu olay farklı bir yönüyle büyük şirketlerin ilgisini çekiyor. Sadece tek bir arızanın bütün sistemi nasıl çökerttiğini, her şeyin aslında birbirine ne kadar bağlı olduğunu fark eden firmalar bir araya gelerek yeni bir sistem oluşturuyorlar. Yani “CtOS” (Central Operating System / Merkezi İşletim Sistemi). Bu sistem sayesinde güvenlik kameraları, trafik lambaları, cep telefonları ve daha birçok elektronik cihaz tek bir merkezden yönetiliyor. Bu sayede firmalar insanlar hakkında birçok bilgi ediniyor. Firmalar bu bilgileri izlendiklerinden haberleri olmayan insanlara ürün satmak ve dünya görüşlerini etkilemek için kullanmaya başlıyorlar. Oyunun ana karakteri Aiden Pearce ise bu durumu kendi çıkarları için kullanmaya başlıyor. Bunu ise firmaların oluşturduğu merkezi işletim sistemine sızarak yapıyor. Şehirdeki tüm trafik lambalarını, güvenlik kameralarını, banka hesaplarını, elindeki Profiler adlı akıllı telefon benzeri cihazla kontrol ediyor. Bunu yapma amacı ise intikam almak. Aiden Pearce ve ailesi geçmişte birileri tarafından pek çok kez saldırıya uğruyor. Ama saldırganlar her seferinde hiçbir ceza almadan olaylardan sıyrılıyorlar. Aiden Pearce ise bu duruma daha fazla katlanamayıp elindeki profiler adlı cihaz ile şehri bir silah gibi kullanarak saldırganlardan intikam almaya çalışıyor. Bir yandan da profiler ile sürekli olarak kameralar aracılığıyla ailesini izliyor.

  Aiden Pearce
  Aiden Pearce, Watch Dogs'un ana karakteri. Anti-kahraman. 39 yaşında, İrlanda doğumlu. Bilgisayar korsanlığı ve ruhsatsız silah bulundurmaktan dolayı 11 ay hapis yatmış. Aslında bir aile babası.
  Kişisel Özellikleri: Aiden, yetenekli bir hacker. Şiddetin olduğu ortamlarda büyüdüğü için şiddete alışık. Silah kullanabiliyor, iyi dövüşüyor, iyi araba kullanıyor, duvarlara ve tel örgülere tırmanabiliyor.

  Oynanış
  Oyun, Chicago şehrinde geçiyor. Bunun sebebi ise Chicago'nun dünyanın en modern ve en büyük metropollerinden biri olması. Şehir suç ve yozlaşma sorunlarının da fazla olduğu bir yer. Bu nedenle şehirde 10.000’den fazla güvenlik kamerası bulunuyor. Ubisoft, Chicago'nun bu özellikleri nedeniyle Watch Dogs'a en uygun şehir olacağını düşünerek oyun için Chicago'yu kullanmış. Oyuncular Aiden'ın elinde bulunan cihaz sayesinde trafik lambalarını, kameraları, trenleri, köprüleri kontrol edebilecek, çevresindeki insanların telefonlarını dinleyebilecek ve banka hesaplarına girerek para çekebilecekler. Oyun, açık dünya oynanışa sahip olduğu için oyuncular tüm şehirde dolaşabilecek ve araçları kullanabilecekler. Ayrıca oyunda birçok yan görev de bulunacak. Tek oyunculu bölüm ile çok oyunculu bölüm arasında herhangi bir menü bulunmayacak. Her ikisi de tek bir bölümde bulunacak. Oyuncular, çok oyunculu görevleri yaparken kendilerini Aiden Pearce olarak görecek fakat birbirlerini çevredeki npc'lerden biri olarak görecekler. Oyuncular birbirlerine virüs yollayabilecek, virüs gönderilen kişi de virüsü yollayanı şehirde bulup öldürmeye çalışacak. Oyunla birlikte Companion (Arkadaş) adında bir uygulama da gelecek. Bu uygulama sayesinde oyuncular birbirlerine yardım edebilecek. Örneğin bir oyuncunun peşine polis takılacak. Diğer oyuncu ise telefonuna ya da tabletine indirdiği Companion adlı uygulamayı kullanarak şehirdeki köprüleri, kameraları, trafoları hackleyerek oyunu oynayan oyuncuyu kurtarabilecek. Watch Dogs'un ana görevlerini yapmak ortalama 35-40 saat sürecek, yan görevlerle birlikte bu süre 100 saate ulaşabilecek.

  OYUN FRAGMANI:

   
  #1
 2. Mehmet Yılmaz

  Mehmet Yılmaz Elmas Madencisi

  Katılım:
  Eki 10, 2017
  Mesajlar:
  4
  Beğenileri:
  0
  5 koca yıl geçmiş vayy be
   
  #2

Sayfayı Paylaş