AxiTR Bilisim
 1. Daha güzel eğlenceli bi ortam için kayıt olup yorumlarınızı esirgemeyin.

Mythcraft Role Play - Middle Earth

Konusu 'Rol Yapma (RPG) Sunucular' forumundadır ve Ynsgrr tarafından Haz 18, 2014 başlatılmıştır.

 1. Ynsgrr

  Ynsgrr Ağaç Yumruklayıcı

  Katılım:
  Haz 18, 2014
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  [​IMG]
  Sunucu Adresi: 82.96.119.78:25665

  Sunucu Forumu: mythcraftturk.boards.net
  Basvuru Forumu: mythcraftturk.boards.net/thread/14/ba-vuru-formu

  Sunucu İçin Gerekli Olanlar
  "Yüzüklerin Efendisi ve Orta Dünya hakkında ki temel bilgiler
  Orta Düzeyde RolePlay Bilgisi

  Sistemler
  Para Birimleri

  Büyücü ve Büyüler
  Rolsel Oylama
  Zaman sistemi
  Rolsel Vatandaşlar
  Casus Belli
  Ve daha bir çok sistem

  Giris
  Öncelikle hepinize merhabalar;
  Ben Mythcraft RPG sunucusu adına konuyu sizlerle paylaşacak, Role Play anlamında bir adım ileri giderek ciddi bir ortamda düzgün rollere katılmak isteyen arkadaşlara sunucumuzu tanıtmaya çalışacağım. Mythraft RP sunucusu kesinlikle Role Play öncelikli bir sunucudur, Hardcore RP kuralları geçerlidir ve RP dışı hareketlere gerçekten ağır cezalar verilir. Sunucumuzda ki asıl amaç Türkiye de ki Rol ortamını bir nebze olsun arttırmak ve sizlere gerçekten iyi bir Role Play deneyimi yaşatmaktır. Ayrıca gerçek bir rol deneyimi yaşamak isteyen arkadaşlar dışında, sadece PvP ya da Survival olarak oynamak isteyenlerin başvurmasını önermiyoruz.

  BİLGİ
  Mythcraft yüzüklerin efendisi platformunda açılan kapsamlı bir RolePlay sunucusudur... Hikayemiz 4. cagda gecmekte olup mcmythcraft.wikia.com dan okunabilir. Sunucunun genel sistemi farklı diller konuşulan ırkların, gerçekçilik kazandırılması açısından farklı diller konuşan oyunculara paylaştırılmış olmasıdır. Örnek vermek gerekirse, Rohan dili ile Gondor'da konuşulan, eski Numenor dili ile Elfçenin karışımı olan Gondorian farklı oldukları için, Gondorlu oyuncuların İngilizce, Rohanlı oyuncuların Türkçe konuşması gerekmektedir. Yabancı kökenli oyuncuların birbirlerinin dilini anlamadıkları için role büyük katkı sağlandığını düşünüyoruz. Sunucumuz 2 yıldır aktif bir şekilde çalışmaktadır. Gerçek yapısına uygun bir Orta Dünya haritası, tüm coğrafi özellikleri ile hazırlanmış, üzerindeki yapıların büyük bir kısmı tamamlanmıştır. Sunucuda iş bölümü vardır ve meslekler aktif olarak kullanılmaktadır. Örneklemek gerekirse, sunucuda Rohanlı bir oyuncu, oduncu olmayı seçmediği sürece ağaç keserek odun toplayamaz.Ya da savaşçı olmayan bir oyuncu demir zırh giyemez, demir kılıç kullanamaz. Sunucuda aktif bir ekonomi söz konusudur, her ülkenin kendine ait ticari ürünleri mevcuttur ve bu ürünler, o ülkeden gelen kervanlar dışında o ülke ziyaret edilmeden alınamaz. Her halkın ayrı bir para birimi vardır ve ekonomideki değişimlere oranla paraların değeri düşüp azala bilmektedir. Sunucudaki tüm özellikleri yazmak isterdim, ancak ne kadar uzun bir konu olursa o kadar sıkıcı bir konu olacağını biliyorum, bu sebeple merak edenler sistemlerimizi wiki ve forum adresimizden inceleyebilirler.

  [IRKLAR HAKKINDA]

  [​IMG]

  Gondorian
  Gondorda yaşayan halk Gondorlu [Gondorian] olarak adlandırılır. Orta Dünyada çeşitli krallıklar kuran Dúnedain arasında en ünlüleri kuşkusuz Güney Krallığının Gondor İnsanlarıdır. Isildur ile Anárion Gondor’un beyaz kulelerini Güneşin İkinci Çağı’nın 3320. yılında, Arnor’daki Kuzey Krallığını kuran babaları Elendil ile birlikte Númenor’un yok edilişinden kaçtıktan sonra inşa etmişlerdir. Sunucudaki konumları insan uygarlıkları arasında en yüksek yerdedir. Ayrıca Şehir devleti olmaktan çıkmış, bir imparatorluk olma yolunda ilerlemektedirler.
  [​IMG]

  Rohirrim
  At Diyarı olarak da bilinen Rohan Güneşin Üçüncü Çağı’nda, 2510 yılında kuruldu. Celebrant savaşında Gondor tam yenilmek üzereyken yardıma gelen Eorl’a, Gondor Kralı tarafından verilen bu topraklarda yaşayanlar, kendilerine “At Efendileri” anlamına gelen Rohirrim ve ülkelerine de Rohan adını verdiler. Rohan; doğuda Anduin Nehri, güneyde Beyaz Boru Dağları, kuzeyde Dumanlı Dağlar ve Fangorn Ormanı ile sınırlanmış geniş ve yemyeşil düzlüklerin bulunduğu bir ülkeydi. Rohan ülkesi beş bölgeye bölünmüştü: Doğu ağılı, Batı ağılı, Doğu Emnet, Batı Emnet ve Bozkır. Çağlar boyunca bir çok saldırıya uğrayan Rohan’ın başkenti Edorasdı. Rohan da yaşayan halkın bir çoğu ağırlıklı olarak Batı Emnet’e kurulmus Kral Garwine Lightmane’in inşa ettirdiği Batı göl Kasabasında yaşarlar. Çok güçlü savunma kaleleri (Miğfer Dibi ve Doğu Emnet kalesi) bulunan bu halk Sürü dinine inanmaktadır, At tapınakları olan ve ata tapan bu halk, suratlı atları sayesinde hızlı saldırı yapabilen fakat kültür olarak geride kalmış bir konumdadır. Konuştukları dil Rohirric [Türkçe] olarak adlandırılır.

  [​IMG]

  Orclar
  Güneşin İkinci Çağı’nda Anduin Nehri’nin doğusunda Sauron tarafından mesken tutulan bir bölge vardı. İki çağ boyunca Sauron’un ve onun kötü güçlerinin merkezi olan bu bölgenin ismi Mordor yani “Kara Diyar”dı. Mordor doğal bir kale gibiydi üç tarafı aşılması neredeyse imkansız dağ sıraları ile korunuyordu. Kuzeyde Kül Dağları ve batı ile güneyde Gölgeli Dağlar ile sınırlanan Mordor’a sadece iki giriş vardı: Kuzeybatıdaki Cirith Gorgor ve batıdaki Cirith Ungol. Cirith Gorgor girişi Mordor’un iki büyük yaylasına yani; Gorgoroth Yaylası ve kölelerin toplandığı Nurn Yaylasına açılırdı. Bu büyük yaylalar ayrıca ork ordularının da barındırıldığı yerdi. Mordor’un kalbinde Orodruin yani Kıyamet Çatlakları bulunurdu. Onun hemen yanında Ash dağlarının kuzeydoğusunda Sauron’un kalesi Barad-dûr bulunuyordu.Orcların hepsi Mordor birliğine katılmak zorundadır. Efendilerini sevmeseler bile Nazgul ve Kara Lorda duydukları korku nedeni ile sorgulamadan itaat ederler. Aralarında güvenilmez ve kavgacıdırlar. Mordor orcları diğer orclar'ın aksine daha üstündürler ve kavga dolu bile olsa aralarında bir ticaret ve zanaat düzenleri vardır. Savaşlar dişında Mordor diyarında istedikleri gibi yaşarlar. Ama efendileri onları savaştan savaşa sürüklemeye bayıldığından neredeyse bütün günleri Orta Dünya toplumlarıyla savaşmakla geçer. Orta dünyanın lanetidirler. Orclar köle gibi gözükseler de kötü olmanın zevkini her daim yaşayacak, Orta Dünyaya zulüm etmeye devam edeceklerdi.

  Sunucudan Resimler

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  #1
  Son düzenleme: Haz 19, 2014
 2. Ynsgrr

  Ynsgrr Ağaç Yumruklayıcı

  Katılım:
  Haz 18, 2014
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  Sunucu Tamamen "Lord Of Rings" haritasıdır yani Edoras, East Emmet , Minas Tirith ve birçok yer haritadadır.
   
  #2
 3. KırÇiçeği

  KırÇiçeği Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Katılım:
  Mar 31, 2014
  Mesajlar:
  79
  Beğenileri:
  21
  Bu modlu sunucu sanırım?
   
  #3
 4. Ynsgrr

  Ynsgrr Ağaç Yumruklayıcı

  Katılım:
  Haz 18, 2014
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  hayır mod yok tamamen vanilla dır (susuzluk ve uyku plugini vardır sadece)
   
  #4
 5. KırÇiçeği

  KırÇiçeği Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Katılım:
  Mar 31, 2014
  Mesajlar:
  79
  Beğenileri:
  21
  Şu an sunucu kapalı mı?
   
  #5
 6. Ynsgrr

  Ynsgrr Ağaç Yumruklayıcı

  Katılım:
  Haz 18, 2014
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  hayır açık
   
  #6
 7. KırÇiçeği

  KırÇiçeği Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Katılım:
  Mar 31, 2014
  Mesajlar:
  79
  Beğenileri:
  21
  Tekrar girdim fakat ''You are not white-listed on this server!'' dedi -_-
   
  #7
 8. Ynsgrr

  Ynsgrr Ağaç Yumruklayıcı

  Katılım:
  Haz 18, 2014
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  #8
 9. KırÇiçeği

  KırÇiçeği Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Katılım:
  Mar 31, 2014
  Mesajlar:
  79
  Beğenileri:
  21
  Neyse boş ver farklı bir sunucuda oynuyorum.Yinede Teşekkür ederim.
   
  #9

Sayfayı Paylaş