AxiTR Bilisim
 1. Daha güzel eğlenceli bi ortam için kayıt olup yorumlarınızı esirgemeyin.

Minecraftta Bilinmeyenler

Konusu 'Rehberler ve Kılavuzlar' forumundadır ve HalilCYL tarafından Haz 29, 2014 başlatılmıştır.

 1. HalilCYL

  HalilCYL Ağaç Yumruklayıcı

  Katılım:
  Haz 29, 2014
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  1
  Beyler bu konuda basitte olsa karmaşıkta olsa bilinmeyenlerden bahsedelim. Oyunda bilinmeyen gerçekten çok şey var. Ben ilk olarak birkaç madde ekliyim siz de aklınızdakileri yazın sürekli ilk mesaja eklerim hepsini.

  Not : Gerçek olmayan bilgiler eklenmeyecektir.

  1. Oyunda çok nadir bulunan dev mantarların yetiştiği ve üzerinde mantar olan ineklerin yaşadığı küçük mantar adaları vardır.

  2. Yeraltında nadir bulunan bir odanın içinde Ender gözleriyle oluşturduğumuz bir boyut kapısından geçip Ender Ejderhasının yaşadığı bir dünyaya gidebilmek mümkündür.

  3. Obsidyen taşlarını uygun şekilde dizip çakmak çaktığımızda bir boyut kapısının açılır ve bu boyut kapısından geçtiğimizde cehenneme (Nether'e) ışınlanabiliriz.

  4. Bataklık gibi yerlerde nadiren büyücülerin evine rastlayabilirsiniz. Büyücü sadece geceleri görünür ve sizi görürse size zarar veren iksirlerle saldırmaya başlar.

  5. Creeper'lar ilginç bir şekilde kedilerden korkarlar. Yanlarına kedi geldiklerinde saldırmamasına rağmen onlardan uzaklaşmaya çalışırlar. Evinizde kedi bulundurmanız evinize Creeper girme olasılığını çok ciddi biçimde düşürür.

  6. Creeper'ların üstüne şimşek çaktığında ölmezler aksine o enerjiyi emerler ve üzerlerinde elektrik kalkanı oluşur.

  7. Neredeyse her iklime özel gizli bir yapı bulunur. (Örneğin çölde piramit, ağaçlık alanda tapınak) Bunların içlerinde yarar sağlayacak bir çok eşya bulunan sandıklar mevcuttur ancak aynı şekilde tuzaklar da mevcuttur.

  8. Koyunların üzerine pembe ve mavi boya sürerseniz pembe veya mavi koyun elde edebilirsiniz. Bu diğer renkler için geçerli değildir.

  9. Köylülerin nüfusunu köydeki kapı miktarını arttırarak çoğaltabilirsiniz. Köylüler de tıpkı hayvanlar gibi çiftleşip minik yavrular dünyaya getiriyor ancak küçük olsa dahi görünüşlerinde pek bir fark olmuyor.

  10. Balkabağını kafanıza giyebiliyorsunuz. Görüş alanınızı kısıtlıyor olsa da Enderman'lara özgürce bakabiliyorsunuz. Endermanlar kafanızda balkabağı varken baktığınızı farketseler dahi saldırmıyorlar.

  11. Domuzlara yıldırım çaktığında, domuzlar zombie pigman'e dönüşürler.

  12. İki kar kütlesini üst üste koyduktan sonra üstüne bal kabağı koyduğunuzda Snow Golem oluşur. Bu yaratık göründüğü gibi tehlikeli değildir zararsız bir yaratıktır. Ancak aynı zamanda çok zekidirler de. Yandıkları anda direkt olarak suya gittikleri, diğer npcler gibi yüksek yerlerden aşağı atlamadıkları görülür. Blaze'lere düşmandırlar ve oyuncuyu moblardan korumaya bakarlar. Bu Snow Golemler gittiği yolun üzerinde kar kütlesi bırakır, neredeyse her türlü iklimde eriyip hasar alacağı için üstü kapalı mekanlarda tutulması gerekir.

  13. Iron Golemler oyunda çok nadir görülen yaratıklardır. Nedeni ise en az 21 kapısı bulunan ev ve en az 16 köylünün yaşadığı köyleri koruyan iyi ve dev yaratıklar olmasıdır. Bunun dışında herhangi bir yerde Iron Golem görmek imkansıza yakındır. Kendiniz Iron Golem'i oluşturmak için 4 demir kütlesini T şeklinde koyduktan sonra üstüne bir bal kabağı eklemelisiniz. Oldukça yavaş ancak oldukça da güçlü yaratıklardır. Su ve lavdan kaçarlar, düşme veya boğulma hasarı almazlar, vurdukları yaratıklar havada savrulabilir. Creeper'lara köye zarar verecek korkusuyla bazen saldırmadıkları ancak diğer yaratıklara (zombi, iskelet vs) saldırdıkları söylenir. Yani Iron Golem de Snow Golem gibi zeki bir yaratıktır. Köyde ona saldırırsanız size saldırmaya çalışacak, siz köyden uzaklaşınca köye geri dönecektir. Bazı Iron Golem'lerin de köyde bulunmasına rağmen köylüleri korumak istemediği de olur.

  14. Yaratıkların spawn olduğu zindanlarda bulunan sandıklarda genelde değerli eşyalar bulunur. Bunların içinde normalde iş masasında oluşturamadığımız at zırhları da vardır.

  15. Kurtlar, iskelet kemikleriyle evcilleştirilebilir. Evcilleşen kurtların hem canı artar hem de bizi zombilerden korurlar.

  16. Nether'da (cehennemde) kovayla su dökemezsiniz.

  17. Nether'ın ana canlısı olan Zombie Pigman'ler siz onlara saldırmadıkça size saldırmazlar.

  18. Köylülerin üstüne sağ tıklayarak köylülerle ticaret yapabilirsiniz. Bu ticaret onların istediği bir malı verip onlardan yine onların belirlediği bir malı alarak olur. Bir köylüyle defalarca ticaret ettiğinizde gitgide size daha fazla ticari seçenek sunar. Özellikle kalabalık köylerde madenlerinize inmeye gerek bırakmayacak kadar geniş ticaret yapabilirsiniz.

  19. İskeletlerin nadir olarak örümceklerin üzerine binip gezindiğini görebilirsiniz.
   
  #1
  Berkay Nurel bunu beğendi.
 2. Sahinkin

  Sahinkin Kömür Madencisi

  Katılım:
  Mar 29, 2014
  Mesajlar:
  23
  Beğenileri:
  2
  Bazıları bilindik baya, hatta 2 ve 3 zaten oyunun amaçları.
  7 ve 18 ise oyundaki herkesin bilmesi gereken önemli özelliklerden.
  Bir düzeltme yapayım gelmişken. Sekizinci madde her renk için geçerlidir. Deneyebilirsin. Ayrıca çiftleşme de renklerin karışımına denktir. Mesela Kırmızı koyun ile sarı koyunun turuncu yavrusu, mavi ile sarı koyunun yeşil yavrusu oluyor gibi.

  Bir de ekleme yapayım, soul sand'in (ruh kumu) üzerine buz koyup buzda yürümeye çalışınca, sadece soul sand'den daha fazla yavaşlatır. Yani soul sand üzerindeki buzda yürümek, sadece soul sand üzerinde yürümekten de yavaştır. Bunları deneyebilirsin istersen.
   
  #2
 3. Berkay Nurel

  Berkay Nurel Marangoz

  Katılım:
  Tem 21, 2014
  Mesajlar:
  8
  Beğenileri:
  2
  Güzel Bir Konu Olmuş Tebrik Ederim Beğenini Veriyorum .
   
  #3
 4. iMehmetY

  iMehmetY Marangoz

  Katılım:
  Şub 19, 2017
  Mesajlar:
  8
  Beğenileri:
  1
  Eline Sağlık :)
   
  #4

Sayfayı Paylaş