AxiTR Bilisim
 1. Daha güzel eğlenceli bi ortam için kayıt olup yorumlarınızı esirgemeyin.

Karşılaşılan Bukkit Sorunları

Konusu 'Minecraft Sunucu Yönetimi' forumundadır ve Shadowcraft tarafından Haz 29, 2014 başlatılmıştır.

 1. Shadowcraft

  Shadowcraft Ağaç Yumruklayıcı

  Katılım:
  Haz 28, 2014
  Mesajlar:
  10
  Beğenileri:
  0
  Konsolda Görülen Hatalar
  'Java' iç yada dış komut değil. ('Java' is not reconized as an internal or extarnal command)  Error : Unable to access jarfile craftbukkit.jar


  • Bu hatayı craftbukkit.jar dosyasını bulamadığında verir. Yani oluşturduğumuz komut dosyası ile craftbukkit ya aynı klasörde değildir yada craftbukkitin isminin yanında versiyon falan filan yazıyordur. Craftbukkit'in ismini sade olarak Craftbukkit.jar yapın ve aynı klasörde olduklarından emin olun.
  Oyun Girişi ve Oyun İçi Hatalar
  Bad Login


   • 'Bad Login' hatasının sebebi sunucunun orjinal hesap istemesidir. Sunucu sizinse buna yapmanız gereken şey sunucunun kurulu olduğu klasördeki server.properties dosyasını metin düzenleyen herhangi bir uygulama ile açtıktan sonra "online-mode=true" yerini bulup false yapmaktır. Eğer bunu yaptığınız halde olmuyorsa sunucuyu çalıştırdığınız run.bat vb. isimde olan toplu işlem dosyasını yine metin düzenleyen bir uygulamayla açın ve içinde bulunan "-o true" yazısını silin. Eğer farklı bir sunucuya giriyorsanız ve premiumsanız çıkıp girin ve girerken orjinal launcheri kullandığınıza dikkat edin. 1.6.1 launcheriyle düşük versiyonlara premium olarak girilmiyor sanırım.

  Connection timed out: Connect (Can't reach server)


   • Bu hatanın sebebi sunucuya ulaşılamamasıdır. Eğer sunucu sizinse port ayarlarınızı kontrol edin ve TCP 25565 portunun açık olduğuna emin olun. Sunucu sizin değilse ve önceden girebilmişseniz büyük ihtimalle kapalıdır.

  Outdated Server


   • Hatadanda anlaşıldığı gibi istemci ile sunucunun versiyonu uyuşmuyordur. Sunucuyu listenize ekleyip sürümünü görebilirsiniz.

  Not:Sorunlarla karşılaştıkça hataları ve çözümlerini buraya ekleyeceğim. Farklı bir sorununuz varsa bana mesaj olarak ulaştırabilirsiniz.
  Skype;ShadowCraftDestek

  Alıntı bulunmaktadır.
   
  #1
 2. NeverEasy

  NeverEasy Nether Yerlisi

  Katılım:
  Mar 15, 2014
  Mesajlar:
  274
  Beğenileri:
  36
  Bad Video Card hatasınıda eklersen sevinirim. Hatayı çözemeyen çok oyuncu var.
   
  #2

Sayfayı Paylaş