AxiTR Bilisim
 1. Daha güzel eğlenceli bi ortam için kayıt olup yorumlarınızı esirgemeyin.

Forum Kuralları

Konusu 'Minecraft Türk Sunucuları' forumundadır ve NeverEasy tarafından Mar 30, 2014 başlatılmıştır.

 1. NeverEasy

  NeverEasy Nether Yerlisi

  Katılım:
  Mar 15, 2014
  Mesajlar:
  275
  Beğenileri:
  36
  Genel Kurallar ve Rehberler
  Bütün forumda geçerli olan kurallar ve bilgilendirmeler.

  Yapabilecekleriniz
  İyi ve Kibar Olun

  Her insan saygıyı hakeder. Pozitif, sıcak kanlı mesajlar yazmanız tüm üyelerimizin rahat edeceği sıcak ve samimi bir ortam yaratacaktır.

  Arama Yapın
  Çoğu soru daha önceden sorulmuştur. Sorununuza çözüm bulmak için önce arama yapın, eğer hala bulamadıysanız konu açmakta özgür hissedebilirsiniz. Forumu temiz tutmak için aynı konulardan tekrar tekrar açmamaya özen gösterin.

  Mesaj Göndermeden Önce Düşünün
  Mantıklı, iyi düşünülmüş, okunaklı, anlaşılır mesajlar diğer üyelere anlatmak istediğiniz şeyi anlatmanızda en etkili yoldur.

  Rapor Edin
  Bir içeriğin uygunsuz olduğunu gördüğünüzde rapor edin. Bu yetkililere bildirilecektir ve en kısa zamanda ilgilenilecektir.

  Doğru Bölümde İçerik Yayınlayın
  Konunuzu doğru bölüme açmanız, o alanda ilgili kullanıcılara ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yanlış bölüme açılan konular moderatörlerimiz tarafından ilgili bölüme taşınacaktır.

  Konuya Bağlı Kalın
  Bir konuda, konu içeriğine bağlı kalın. Farklı tartışmalar için farklı konular açılmalıdır.

  Resmi Gömün
  Konularınıza eklediğiniz resim ve videoları konuya gömün. Nasıl resim ekleneceğini buradan, nasıl video ekleneceğini ise buradan öğrenebilirsiniz.

  Türkçeyi Doğru Kullanın
  Konularınızda güzel Türkçemizi doğru kullanmaya özen gösterin. Anlaşılmaz, noktalama işaretlerine uymayan yazılar diğer kullanıcılarımız tarafından anlaşılamyacağı gibi göz zevkinide bozmaktadır.

  Yapamayacaklarınız
  Küfür Kullanımı

  Aile dostu bir forum olarak küfürleri engellemek için küfür filtresi kullanıyoruz, fakat yinede küfüre tam olarak engel olamayabiliyor. Küfür içerikli tüm gönderiler kaldırılacaktır. Kısaltılmış küfürler, kendi kendinize sansürlemenizde buna dahildir.

  Konu Güncelleme
  Konunuzun ön sayfalara gelmesi için güncellemenize izin verilmez. Sadece aktif tartışma içeren konular kendiliğinden ön sayfalara çıkabilir.

  Spam
  "+1, süper, güzel" v.b mesajlar, sadece resim, **** veya ifade içeren mesajlar göndermek spam olarak kabul edilir ve izin verilmez.

  Aynı Konuların Tekrarlanması
  Aynı konudan birden fazla açmanız spam sayılır ve buna izin verilmez. Bu şekilde konular açmanız gerekmez.

  Uygunsuz İçeriğin Cevaplanması
  Uygunsuz içerikler rapor edilmedi. Bu tür içeriklerin "rapor edildi" ve benzeri şekilde cevaplanması, diğer üyeleri teşvik edeceğinden bu tür mesajlarda uyarı alabilir. Konulara "rapor edildi" ve benzeri mesajlar yazmadan sadece rapor edin.

  Minecraft Hesaplarının Takası ve Satışı
  Forum içerisinde herhangi bir şekilde Minecraft hesaplarının satışı veya takası yasaktır. Sadece Türkiye çapında resmîyeti olan firmalar reklam alarak satış yapabilir.

  Ürün Satışı
  Minecraft Sunucu Hosting bölümü dışında herhangi bir yerde herhangi bir ürünün satışı yasaktır. Forumlar tartışma içindir, pazar olarak kullanılmak için değildir.

  Yarışmalar, Çekilişler
  Katılım için özel bir eylem gerektiren (facebook sayfası beğenme, youtube kanalına abone olma v.b) çekilişlere, yarışmalara izin verilmez.

  Reklam
  Ticari olmayan sitelerinizin reklamlarını imzalarınızda yapabilirsiniz. Sitenizi tanıtmak için konu açmanıza izin verilmez. Eğer Minecraft Türkiye forumlarında reklam vermek istiyorsanız bu konuyu inceleyebilirsiniz.

  Para Kazandıran Link Kısaltmalar
  Kendi üretmiş olduğunuz içeriklerin (kendi eklentiniz, kendi modunuz v.b) adf.ly ve benzeri link kısaltma servisleriyle linkinin kullanılması serbesttir. Bunun dışında herhangi bir şekilde para kazandıran link kısaltma servislerinin kullanılmasına izin verilmez.

  Kandırma (trolling)
  Kasten üyeleri şaşırtmak, kandırmak amacıyla içeriklerin gönderilmesi yasaktır. Herobrine gördüğünüze dair konularda bu kurala dahildir.

  Hesap Paylaşımları
  Hesabınızı başkalarıyla paylaşmanız önerilmez. Hesabınızı paylaşmanız durumunda doğabilecek sorunlardan forum yönetimimiz sorumlu değildir.

  Kışkırtmak, Huzursuzluk çıkartmak, Provoke Etmek, Ayaklanma Başlatmak
  Herhangi bir şekilde diğer üyeleri kışkırtacak, huzursuzluk çıkaracak, tartışma yaratacak mesajlar göndermeyin. Benzer şekilde forum içerisinde örgütlenip, uygunsuz eylemler yapmaya çalışmakta forum huzurunu kaçıracağından, bu tür eylemler yasaktır.

  Dil Bilgisi İle Dalga Geçmek
  Lütfen üyelerin dil bilgisi, gramer hatalarını düzeltmeyin veya onlarla dalga geçmeyin. Forum, bunun için uygun bir ortam değildir. Bu tür mesajlara izin verilmez ve tölerans gösterilmez.

  Tıklama Karşılığı Birşeyler Vereceğini Vaad Eden Linkler
  Tıklama karşılığında Minecraft Gift Kod, para ve benzeri şeyler vereceğini vaad eden linklerin paylaşımı yasaktır.

  Ölü Konuları Cevaplamak
  Çok eski konuları lütfen cevaplamayın. Bu yaptırımınız sonucunda uyarı alabilirsiniz.

  Kışkırtıcı, Cinsel İçerikli Gönderiler
  Cinsel, kışkırtıcı, şiddet, rahatsız edici materyal ve benzeri içerikler bulunduran gönderilere izin verilmez. Lütfen gönderilerinizin aile dostu bir foruma uygun olup olmadığını düşünün. Ayrıca gönderdiğiniz içeriklerin çocuklar içinde uygun olup olmadığını göz önünde bulundurun.

  Yetkili Gibi Davranmak
  Forum içerisinde veya dışarısında, forumda bir yetkiliymiş gibi taklit yaparak insanları kandırmayın veya trollemeyin. Bu forumdan uzaklaştırılmanıza neden olabilir.

  Alternatif Hesaplar
  Kullanıcıların şu koşullarda alternatif bir hesap (yan hesap, 2. hesap) izin verilir:

  • Alternatif hesaplar herhangi bir kural ihlalinde bulunmamalı
  • Hesabınızın yasaklanması, susturulması gibi durumlardan kaçınmak için açıılmamalı
  • Mesajları beğenmek, konuları güncellemek ve benzeri eylemler için kullanılmamalı
  • Sahte gönderiler için kullanılmamalı
  Alternatif hesapların doğru kullanımı:
  • Klanınız, sunucunuz, modunuz, hostunuz veya projenizin tanıtımı için
  • Kendinize ait ayrı bir kimlik oluşturmak için
  Yasadışı Aktiviteler
  Korsanlık

  Üyenin kendisi tarafından oluşturulmayan hiçbir yasadışı ürünün (müzik, film, oyun v.s) paylaşılmasına izin verilmez. Bu tür içerikleri bulunduran linklerin paylaşılmasıda bu kurala dahildir.

  Ayrımcılık
  Barışçıl bir forum olarak, topluluğumuzun içerisinde herhangi bir şekilde ayrımcılık yapılması yasaktır. Yaş, ırk, cinsiyet, milliyet, etnik köken, din, cinsellik ve sakatlık bunlara dahildir.

  Kötü Amaçlı İçerik
  Virüsler, zararlı yazılımlar veya benzeri içeriklerin paylaşılması forumumuzdan kalıcı olarak yasaklanmanıza neden olacaktır.

  Bölümlere Özel Kurallar
  Genel kurallar dışında, her bölümün kendine özgü kuralları olabilir. Bu kuralların olması, genel kuralların yok sayılacağı anlamına gelmez.

  Genel kuralları okuduktan sonra bölümlere özel kurallarıda aşağıda bulabilirsiniz.

  Moderatör Eylemleri
  Aşağıdaki bilgiler kural ihlali yapan bir üye gördüğünüzde ne yapmanız gerektiğini ve yukarıda yazan kuralları ihlal ettiğinizde ne olacağı hakkında bilgiler içermektedir.

  Rapor Etme
  Herhangi bir kural ihlali durumunda içerik rapor edilmelidir. Her mesajın altında "Rapor Et" butonu bulunmaktadır. Rapor ettiğinizde moderatörlere rapor ettiğiniz içerik ve raporunuzda yazdığınız açıklama gönderilir.

  Rapor edilmesi gerektiğiniz düşündüğünüz şeyleri rapor etmelisiniz. Yanlış rapor etmek ceza almanıza neden olmaz.

  İyi Forumlar..
   
  #1
 2. Hyper Craft Faction

  Hyper Craft Faction Ağaç Yumruklayıcı

  Katılım:
  Ara 23, 2015
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  1
  Konu Açamıyorum!
   
  #2
  jackopmackop bunu beğendi.
 3. jackopmackop

  jackopmackop Ağaç Yumruklayıcı

  Katılım:
  May 31, 2016
  Mesajlar:
  9
  Beğenileri:
  0
  KONU AÇAMIYORUM!
   
  #3

Sayfayı Paylaş