AxiTR Bilisim
  1. Daha güzel eğlenceli bi ortam için kayıt olup yorumlarınızı esirgemeyin.

Bilgilendirme Factions Server Yönetimi 2.Bölüm

Konusu 'Minecraft Sunucu Yönetimi' forumundadır ve orcnyldrm tarafından Mar 29, 2014 başlatılmıştır.

1. orcnyldrm

orcnyldrm Zombi Katili

Beğenileri:
    19
    Evet daha önceden bu konunun başlangıcını açmıştım, gayet olumlu bir ilgi gördü.Eğer bu konu da ilgi görürse son bölümünü paylaşacağım.
    Bu konumda sizler ile serverimizde vip ve hile üzerine tartışacağız.

Serverde V.I.P ' nin önemi :

Serverimize bağış yapan bir sponsorumuz yoksa V.I.P ler serverinizin en önemli gelir kaynağıdır.Yani serverinizin devamlılığını sağlar.Ee tabi güzel reklamınız yoksa V.I.P niz olmaz.Serverinizin en iyi reklamını nasıl yaparsınız ? Birinci konuda anlatılıyor.Neyse konu dağılmasın.Şimdi ise V.I.P lerin isimlerini tartışabiliriz...

Serverde V.I.P isimlerinin önemi :

Saçmalama arkadaşım ! V.I.P ' nin isminin serverle ne alakası var ? ! ? ! ? !
    Çok alakası var...Bütün serverlerde şuna dikkat ettim : V.I.P isimleri hep Mega,Ultra,Elite gibi isimler oluyor.Bu da serverinizi basit , diğer serverlerden hiç bir farkı olmayan hatta bu yüzden ikinci ayın bile kirasını ödeyemeyen server düzeyine getiriyor.Bakın serverinizin V.I.P lerinin isimlerini ilginç hale getirin

Mesela :

En düşük seviyedeki V.I.P ismi : : : Komi
    İkinci seviye V.I.P ismi : : : Tayfa
    Üçüncü seviye V.I.P ismi : : : İkinci Kaptan
    En üst V.I.P ismi : : : Kaptan

Bir başka örnek de yunan mitolojisinden geliyor :

En düşük seviyedeki V.I.P ismi : : : Limos
    İkinci seviye V.I.P ismi : : : Nike
    Üçüncü seviye V.I.P ismi : : : Thanatos
    En üst V.I.P ismi : : : Zeus

Gibi gibi isimler verebilirsiniz ...

Şimdi gelelim bunların kit lerine...

Eğer serveriniz batsın istiyorsanız V.I.P leri admin gibi yapın...
    Bi defa /kit vip yazınca p4 set verin felan...
    Hatta bazı serverlerde gördüm gamemode veriyorlardı yav.-tabi server battı-

V.I.P lerin kitlerini çok abartmayalım,bunu bilin yeter bu konuda...

Şimdi gelelim hile olayına.Maalesef bu kısmı kısa tutacağım.Bazı arkadaşlar serverine hile koruma programı yüklüyor.Ama bunun da kötü yanları var tabi.Bazı programlar kayıt olma süresini çok kısaltıyor.Adam sizin serverinize daha giriş yapmadan çıkmış oluyor.Ondan sonra " e napayım böyle serveri " diyor ve siliyor.Ben size bu plug in leri kullanmayın demiyorum ki , kullanın ama biraz araştırın.İyilerini bulun.

Servere program koymadan da hileleri bulabilirsiniz.Bi event yapın . Normal oyuncuların geçemiyeceği bir parkur yapın.Lavlar felan.Ama eventi siz izlemeyin.Hilesi olan adam zaten uçarak geçer ödülü alır.Ben kazandım ben kazandım triplerine girer.Dünya savaşı Z adlı filmde doktor bir şey diyordu :

Her suçlu arkasında ufak bir iz bırakır.Eğer kimse çıkıp bu kadar mükemmel bir cinayeti sahiplenmezse senin ne havan kalır ki ? Suçlu mutlaka arkasında bir iz bırakır... Çünkü çıkıp o cinayeti sahiplenecektir...

Buna minecraft ' a uyarlasak hile yapan kişi suçlu olsun , cinayet de ödül olsun.E hile yapan adam ödülü aldıktan sonra ödülünü aldığını duyurmazsa onun ne havası kalıcak ? Diğer oyunculardan bir üstünlüğü olmayacak.Ha hile yapmış,ha hile yapmamış.Bir farkı olmayacak, o yüzden hile yaptığını hiç farketmeden size anlatacak.

Ama unutmayın,parkur gamemode 0 düzeyinde geçilemeyecek bir düzeyde olsun , yoksa bak şu şekilde geçiliyor der sizi kandırır.Parkur zor değil , geçilemeyecek olsun ! ! !

Evet hile yapanları bu şekilde bulabilirsiniz...

TEŞEKKÜRLER

2. NightSams

NightSams Işıktaşı Madencisi

Beğenileri:
    33
    Gine Diğer Dediklerim Gibi Lütfen.. Detayli Anlatin..

3. orcnyldrm

orcnyldrm Zombi Katili

Beğenileri:
    19
    Saygıdeğer arkadaşım ;

Konu gayet detaylı anlatılmıştır.Bu konuda bu kadar detaya girilebilir.Eğer daha iyi bir fikrin var ise lütfen belirt.

potato bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş