AxiTR Bilisim
 1. Daha güzel eğlenceli bi ortam için kayıt olup yorumlarınızı esirgemeyin.

En Doğru ve Güvenilir Haber Kaynakları için Güvenilir Haber Siteleri

Konusu 'Konu Dışı - Genel' forumundadır ve mehmetcan1 tarafından Eki 11, 2019 başlatılmıştır.

 1. mehmetcan1

  mehmetcan1 Hayalet Avcısı

  Katılım:
  Ara 29, 2017
  Mesajlar:
  1,482
  Beğenileri:
  0
  Günümüzde internet kullanımı her alanda hızla yayılmakta. Yemek yaparken, sosyalleşmeler, arkadaş ortamlarında yapılan tartışmalarda konu hakkında bilgi alırken hatta ve hatta çocuklarımızı yetiştirirken bile internetin bize bahşettiği nimetlerden yararlanıyoruz.
  Artık hemen hemen hepimiz haber alma kaynağı olarak interneti kullanmaktayız. Çünkü bilişim sektörü, bize hızlı ve kolayca bilgiye ulaşma imkanı sağlamakta. Örneğin arama motorlarından herhangi birine en son dakika haberler yazdığınız zaman, ülkemizde ya da dünyada olan son dakika gelişmelerden, ulusal yazılı basın organlarının haber siteleri sayesinde hızlı ve kolayca en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Gazetelere Ulaşım
  İnternet kullanım yaygınlığı günümüzde bu denli fazla olamayan başlayınca, ulusal yazılı basın da internet sayfası üzerinden bizlere hizmet vermekte. Servis sağlayıcılarına Gazete manşetleri oku yazdığımızda önümüze serilecek tüm gazetelerin manşetleri haberlerine rahatlıkla ulaşabiliriz. Artık bir çok sabah haberi programı da bu yontemle, ulusal basında yer aşan manşetleri listeleyerek kullanmakta. İnteraktif iletişim ağı büyüdükçe, bütün basın-yayın organları bu duruma ayak uydurmaya başlamıştır.
  Gazetelerden son dakika haberi okumak istediğimizde, servis sağlayıcılarımız üzerinden hızlı ve etkin bir şekilde habere ulaşmakla kalmıyor, karşılaştırma yaparak nitelikli haber kanalımıza özgünce karar verebiliyoruz. İnternet portalının yaygın kullanımı sayesinde maalesef bilgi kirliliği de oluştuğu için, içlerinden doğru ve nitelikli haberi bulup ayıklamak gerekmekte. Farklı fikir ve görüş gözetmeksizin haber üzerine düzgün bir tarayıcı aratması yapıldığında, sıralanan haber siteleri içinde tarafsızlığına ve sağduyusuna güvendiğiniz herhangi bir ulusal basın kanalının, resmî internet sitesi üzerinden bilgiye ulaşabilir ya da tercihinize uygun olarak; haber konusunun tartışıldığı, özgün fikirlerin sunulduğu Forum sitelerinden de bilgilendirme alabilirsiniz. Hatta forum sitelerin de, kendi fikrinizi de beyan edebilir ve tartışmalara katılabilirsiniz.

  Haber almanın en etkili ve hızlı yolu olan interneti, tek kullanım şekli arama motorları değil tabii ki. Güvendiğiniz ulusal yazılı basının telefonunuz için uyumlu olan uygulamasını indirerek, basın organının sitesine üye olarak ta gündemden haberdar olabilirsiniz. Bu duyma alın dakika gelişmeleri, uygulamanızın anlık bildirimleri açım olduğu sürece, size otomatik olarak düşecek ve dizi gündemden haberdar tutacak. Üstelik bu uygulamalar sayesinde de anlık değişen ülke durumundan, Meclis gündeminden haberdar olabilirsiniz. Ya da özel tercihinize bağlı olarak kültür -sanat haberleri, spor haberleri, magazin haberleri, ekonomi haberleri gibi konu başlıklarınızdan istediğinizi seçerek, hangi konuda bilgilendirilmek istiyorsanız o onu üzerinden bildirimlerinizi açarak özel haber akışınızı da sağlayabilirsiniz.
   
  #1

Sayfayı Paylaş