AxiTR Bilisim
 1. Daha güzel eğlenceli bi ortam için kayıt olup yorumlarınızı esirgemeyin.

Caraskal Vinç,Elektrikli Vinç,Monoray Vinç

Konusu 'Konu Dışı - Genel' forumundadır ve alysweb tarafından Eyl 28, 2018 başlatılmıştır.

 1. alysweb

  alysweb Elmas Madencisi

  Katılım:
  Oca 26, 2017
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Caraskal Vinç insan gücüyle yapılamayacak işler teknolojinin ürünü olan makineler kullanılarak yapılmaktadır. Caraskal Vinç bu makinelerden biridir. Caraskal Vincin genelde malzemeleri yükseğe kaldırmakta ve çeşitli doğrultularda hareket ettirilerek fabrikalarda, atölyelerde, açık alanlarda, kapalı alanlarda, katlı binalarda Ve inşaat sahasında istenilen yere götürmekte kullanılmaktadır. Caraskal Vinçler, monoray vinçler, tek kirişli vinçler, döner arabalı vinçler, sabit vinçler, çift kirişli vinçler, alçak tavan vinçleri, pergel vinçler, gezer köprülü vinçler, portal vinçler ve yandan askılı vinçler olarak oluşur.

  Elektrikli vinç, hareket enerjisini manuel hareket etmesini sağlayan şanzıman bölümünden alır. Motor kısmından uzanan şavt ile şanzıman hareket ettirilir. Motor kısmı ise elektrikle hareket etmeye başlar. Elektrik enerjisinin motoru döndermesi, motorun da şanzımanı tetikleyip hareket ettirmesi ve şanzımanında dikey hareket eden halatı hareket ettirmesiyle, Elektrikli vinç çalışır. Raylı bir güzergah üzerinde taşıma iş yapan elektrikli vinç çeşitleri bulunurken, aynı zamanda ağır yükleri ve eşyaları kaldırma işi yapan çeşitleri de bulunmaktadır.

  Fabrikalarda bulunan imalathanelerde ve kesim hanelerde ray sisteminde taşıma yapan vinçler Elektrikli Vinçlerdir,. İnşaat, gemi, santraller ve benzeri birçok alanda elektrikli vinç seçenekleri kullanılmaktadır.

  Monoray vinç I profil ya da tek kiriş köprülü vinçler üzerinde dikey ve yatay eksenlerde çalışabilen askılı tip olarak bilinen vinçlerdir.Monoray vinçler 4 ya da 6 eksende rahatlıkla çalışabilirler.
  Max. 20 ton kapasiteye kadar imalatı bulunan monoray vinçler planet serisinin monoray modelidir. FEM 2m sınıfına kadar standart olarak üretilmektedir.
  1/1, ½, ¼, yada 1/6 halat donanımlı olabilir bu sizin hangi alanda kullanacağınıza göre değişebilir.Monoray Vinçler Küçük tonajlı sistemlerde genellikle seriliği ile tercih sebebi olurlar.
  Hemen her fabrikada bulunan basit I profiller altında ya da tek kiriş gezer vinçlerde makine grubu olarak çalıştırılabilirler. Monoray Vinçler genellikle seri hareket eden bu modeller gezer vinçlerin kurulumuna ve çalışmasına elverişli olmayan dar mekânlarda sıkça tercih edilirler.
   
  #1

Sayfayı Paylaş